English youtube facebook
 
 
 
  פעמית - מוצרים לאריזה ולשימוש חד פעמי
טיפים לעיצוב שולחן המימונה

מהי מימונה

המימונה היא חג נפרד שמקורו במאה ה-18שנחגג בצמוד לסיום חג הפסח, במסורת יהדות צפון אפריקה, ומסמלת חג של שכנות טובה וסובלנות,והזדמנות לאיחולי שפע
כלכלי, פריון וזיווגים משמיים.
במקור נקרא החג "ליל האמונה" אולם לדעת חוקרים במהלך השנים חל שיבוש בשם החג, שהתגלגל לשמו המוכר כ "מימונה".
חג המימונה נולד כמענה למסורת ארוכה של סובלנות ורגישות לשכנים מדתות שונות שחיו יחדיו: יהודי צפון אפריקה שחיו בשלום צד לצד בשכנות למוסלמים, לא יכלו לבקר או להתארח אצל שכניהם המוסלמים במהלך שבוע הפסח, מחשש שיציעו להם כיבוד חמץ- הנוגד את חוקי שמירת חג הפסח. השכנים המוסלמים שלא הבינו את ההתרחקות של שכניהם היהודים בשבוע הפסח- פירשו אותה בפרשנויות שליליות שונות ומרחיקות לכת.

בכדי להעביר את המסר החד שהריחוק במהלך שבוע הפסח הוא זמני ונובע אך ורק מההקפדה על איסורי החג- עם יציאת חג הפסח- החלו לחגוג את חגיגת המימונה- אליה הקפידו למהר ולהזמין חברים, שכנים ומכרים מכל העדות והדתות, לארוחה שמחה, צבעונית בה מוגשים מטעמים מכל טוב, ומאחלים למוזמנים ברכות לעושר ושפע כלכלי, זיווג מוצלח ופריון.
המסורת המופלאה של חג המימונה נשמרה שנים רבות ועלתה עם יהודי צפון אפריקה לישראל, לחגיגות מימונה עליזות וצבעוניות אליהן מוזמנים בני ישראל מכל העדות.במהלך חג המימונה הנחוג במוצאי שביעי של פסח נערכים שולחנות מפוארים עם מטעמים מתוקים, שתפקידם להתחיל בצורה מתוקה ומופלאה את החזרה לאכילת קמח ומוצרי "חמץ" לאחר הפסח. 
כמו כן נהוג לנדוד מבית לבית בתלבושת המימונה המסורתית , ולאחל זה לזה את איחולי המימונה "תרבחו ותסעדו"- כשהמסר הוא "תרוויחו ותצליחו".

סיור הכתובות בחגיגות המימונה עורך שעות רבות, וחגיגות המימונה על כן מסתיימות עם שחר. נהוג להשאיר ביום המימונה את דלת הבית פתוחה- בכדי להגדיל את תחושת הזמנת האורחים.
מאכלי המימונה המתוקים מסמלים את השפע והברכות למתיקות, וכמו כן על שולחן המימונה יופיעו מאכלים המסמלים אמונה זו: ממתקים וריבות שהוכנו על ידי בעלי הבית במהלך הפסח, ועקב כך הם נטולי קמח ומורכבים ממוצרים כשרים לפסח בלבד: תמרים, בוטנים, שקדים וסוכר.  המופלטה - כוכבת המימונה היא קלתית דקיקה העשויה מקמח ושמרים, ולכן מכינים אותה רק עם צאת חג הפסח , והיא מהווה את אות הפתיחה לחזרה למאכלי חמץ.  מנות נוספות על שולחן המימונה הן שיבולים ירוקות המסמלות שפע.
כמו כן נהוג לשים על שולחן המימונה קערה ובה פול ירוק טבול בקמח, ובקערה זו מערבבים עם הפול גם מטבעות ותכשיטי כסף , תמרים טריים, חמאה ודבש- כסמל לפריון ושפע כלכלי.

טיפים לעיצוב שולחן המימונה 

חג המימונה העליז והמלא במתוקים היא הזדמנות מצוינת לעיצוב שולחן עשיר וצבעוני,ותנועת האורחים שנכנסים ויוצאים בין בתי חוגגי המימונה, מגדילים את הצורך בשולחן אירוח המבוסס על כלים חד פעמיים. במגוון הגדול מאוד שיש לנו ברשת פעמית סטור, תוכלו לעצב במו ידיכם שולחן מימונה מרהיב וייחודי:

1. בחירת צבעי יסוד לעיצוב השולחן- האמנות הצפון אפריקאית מתאפיינת בשילובי צבעים עזים- וכך גם שולחן חגיגת המימונה שלכם. בחרו בשלושה גווני צבעים מובילים שיובילו את שלל המוצרים שירכיבו את שולחן המימונה.
דוגמאות לשילובי צבעים מומלצים:
* זהב-ורוד פוקסיה- תכלת
* זהב- בורדו- ירוק
* זהב – כחול עמוק- צהוב
* זהב- כתום- ירוק

2. בחירת כלי האירוח בחלוקה לצבעים – לאחר שהחלטתם על פלטת הצבעים המועדפת עליכם, הגיעו לחנות פעמית לרכישת כלי ההגשה לאירוח.  חלקו את רשימת הפריטים שבידיכם לצבעים השונים, ולהדפסים וטקסטורות בגוונים אלו.

לדוגמא: שולחן בגווני זהב, ורוד פוקסיה, ותכלת:

כוסות חד פעמיות- בצבע ורוד פוקסיה
צלחות חד פעמיות את כמות הצלחות הרצויה לחלק לשלושה צבעים:  צלחות בגווני והדפסי זהב, צלחות בצבע ורוד פוקסיה, צלחות בהדפס בגווני כחול עמוק ותכלת. סכו"ם- את הסכו"ם החד פעמי בחרו בצבע אחד בלבד: מומלץ בצבע כחול עמוק כהה,ורוד פוקסיה  או בצבע כסוף.
קערות הגשה ומגשים- תמצאו ברשת "פעמית" מבחר גדול מאוד של מגשים וקערות הגשה למטעמי המימונה המסורתיים. מומלץ לבחור במגשים בעלי צבע זהב או בהדפס טקסטורה בדגמי זהב: מעדני המימונה הצבעוניים יוסיפו צבע על מגש בצבע זהב, ויגדילו את האפקט הצבעוני.
מפיות נייר - חיוניות לאירוע המימונה בה מטעמים רבים נאכלים בידיים ולא באמצעות סכו"ם.  מפיות הנייר היא ההזדמנות שלכם להשתולל: שלבו שני דגמי פיות נייר בהדפסים שונים: לדוגמא: הדפס פסים בגווני ורוד ובורדו, בשילוב סט פיות מודפס בגווני זהב וירוק בהיר.
מפת השולחן - היא שתאחד את המראה הצבעוני של עיצוב שולחן המימונה: כסו את השולחן ראשית במפה גדולה בצבע ניטראלי- שמנת או צבע זית. מעליהם, השתמשו במפות ראנר צבעוניות לפי פלטת הצבעים שבחרתם. את מפות הראנר ניתן לפרוש על השולחן ברישול מכוון, באופן שהן עולות זוז על זו. ניתן גם לפרוש אותן רק בצד אחד של השולחן.

שילוב צבעים במפות לדוגמא:
מפת שולחן בצבע זית ניטראלי מעליה רצים ראנרים בצבעים:  הדפסי זהב-  ורוד פוקסיה- ותכלת עדין. 

3. תוספות לשולחן-  לשולחן המימונה ניתן להוסיף נרות בצבעי היסוד שבחרנו : זהב-ורוד פוקסיה) בכלים שקופים.

לא מומלץ להוסיף פרחים לשולחן המימונה, העמוס במגשים. במידה ובכל זאת פרחים מדברים אל ליבכם- הקפידו להשתמש באגרטל פרחים עגול ונמוך, ומקמו אותו בצד השולחן הצמוד לקיר- מאחורי פריסת המגשים על השולחן – בכדי לוודא את נוחות תנועת האורחים למגשי התקרובת.

חג שמח- תרבחו ותיסעדו!

פעמית סטור
פעמית עסקים
ברקת
תבנית כל
     
 
 
     
     
  קבלת עדכונים ומבצעים
 
     
חפש לפי צבע
חפש לפי סוג
ערוץ הוידאו
האתר הירוק
 
 
     
 
כלים ירוקים
אפייה נאה
כלי בית
מפות שולחן
סיבה למסיבה
כלי הגשה וקערות
מוצרי נייר להיגיינה
חומרי אריזה למעבר דירה
נרות וחימומיות
Easy Serve
מוצרי ניקוי
רדידים וניצמדים
כוסות
צלחות
מוצרי מזון
אירועים
בלונים
קישוטי שולחן
חגים
גביעים וכוסות יין
מפיות - תצוגה מתחלפת
סכום וכוסות הגשה
לפתניות וגביעי קינוחים
תבניות אפיה
 מועדון פעמית סטור
מועדון פעמית עסקים
כתבות ומאמרים
מי אנחנו
אני מאמין
חזון
תרומה לקהילה
מכתבי הערכה
סניפים
צור קשר
הורדות
דף הבית
קטלוג פעמית סטור
קטלוג פעמית עסקים
שולחנות מעוצבים
מבצעי העונה
ארועים ושמחות
אוכלים בחוץ
חפש לפי צבע
חפש לפי סוג
ערוץ הוידאו
האתר הירוק

 

 
     
דיגידם בניית אתרים בניית אתרים פעמית ישיר 401 - 502 - 1700 | peamit@peamit.co.il | ט.ל.ח